مقالات حسابداری

فروش بدون سیستم مشتریان و فروش ممکن نیست

ارتباط با مشتری | سپیدار

شرکت‌ها اغلب در طول روز با تعداد زیادی مشتری سرو کار دارند. به همین دلیل در دست گرفتن تمامی امور این تعداد زیاد از مشتریان معمولاً کار ساده‌ای نیست. به منظور بهتر کردن این اوضاع سپیدار سیستم به فکر تهیه سیستمی افتاده است. با کمک آن می‌توانید روابط بین خود و مشتری‌ها را بهبود ببخشید. همچنین هر کجا که نیاز باشد از اطلاعات مشتریان خود گزارش تهیه کنید. سیستم مشتریان و فروش سپیدار سیستم تقریباً سیستم جدیدی است که کاربردهای فراوانی دارد. در ادامه به این کاربردها بیش‌تر خواهیم پرداخت.

سیستم مشتریان و فروش

اگر در شرکت هولدینگ یا دیگر شرکت‌های چند زمینه‌ای کار می‌کنید، یا خود مالک یکی از این شرکت‌ها هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب همراه ما باشید. ویژگی‌هایی که می‌توان برای این سیستم نام برد شاید در یک مقاله نگنجد. اما در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را به دست بررسی می‌سپاریم.

انواع مختلف فروش

ممکن است شرکت شما علاوه بر فروش کالایی خاص به تولید کالایی دیگر نیز مشغول باشد. همچنین ممکن است که یک مشتری خاص از هر دو این کالاها خریداری کند. باید بدانید که هر نوع فروش با دیگری متفاوت است و مشتری که کالای A و B را خریداری می‌کند، نمی‌داند که این کالاها هرکدام از روش مختلف تعیین بهای تمام شده قیمت‌گذاری می‌شوند. شما به عنوان فروشنده این کالاها باید از سیستمی استفاده کنید که انواع مختلف فروش را محاسبه کند و برای هریک از این انواع اعلامیه به صدور برساند.

صدور صورتحساب برای مشتریان

سپیدار سیستم حتی به کوچک‌ترین نیازهای روزانه شرکت شما نیز فکر کرده است. در سیستم‌های مشتریان شما قادرید به صورت روزانه بهترین و دقیق‌ترین صورتحساب‌های مشتریان را گزارش بگیرید و به آن‌ها اعلام دارید. یا اینکه برای محاسبات خودتان از این گزارشات استفاده کنید.

کارهای مالیاتی

مالیات ارزش افزوده بخشی جداناپذیر از فعالیت‌های یک حسابدار در حوزه فروش به شمار می‌رود. اگر سیستمی که برای ارتباط با مشتریان و فروش خود استفاده می‌کنید به اندازه کافی قدرتمند نباشد، احتمالاً در آینده با سازمان مالیات و دارایی به مشکل بر خواهید خورد. نرم‌افزارهای مشتریان و فروش سپیدار سیستم، هر صورتحساب و از هر نوع فروشی که باشد به محاسبه مالیات بر ارزش افزوده و تهیه اظهارنامه مربوط به آن می‌پردازند.

هماهنگی بین انبار و فروش

هر کالایی که شما به فروش می‌رسانید باید در سیستم فاکتور بخورد. هر فاکتوری که می‌زنید باید در لحظه از موجودی انبار شما بکاهد. اگر غیر این حالت صورت بگیرد موجودی انبار شما منفی می‌شود. در نهایت هماهنگی بین انبار و سیستم از بین خواهد رفت. به علاوه هر فاکتوری که شما برای مشتری می‌زنید مبلغی در حساب وی بدهکار می‌شود.نرم‌افزار سپیدار با استفاده از گزارشات بانکی و صندوق‌های نقدی و چکی تمام دریافت و پرداخت‌ها را به ثبت می‌رساند. همین امر باعث می‌شود مشتری زمانی که صورتحساب خود را طلب می‌کند با لیست کاملی از دریافت‌ها و پرداخت‌های خود روبرو شود. اگر تنظیمات این سیستم را به درستی انجام دهید قادر خواهید بود که با ارسال پیامک مانده حساب مشتریان را به آن‌ها اعلام کنید.

تهیه فایل خرید و فروش فصلی

گزارش‌گیری بخش مهمی از حسابداری است که در واقع بدون وجود آن تقریباً همه کارها لنگ می‌ماند. حسابداران در هر فصل دست به گزارش‌گیری فصلی می‌زنند که در آن تمام خرید و فروش‌های فصل گذشته را گزارش می‌گیرند. این گزارش‌ها هم برای گزارش فصلی مالیاتی اعتبار داشته و هم برای بررسی کلی خرید و فروش‌های شرکت در مدت‌های کوتاه سه ماهه کاربرد دارند.

یادآوری اقساط مشتریان

از میان ده‌ها یا صدها مشتری که شما روزانه با آن‌ها مراوده می‌کنید احتمالاً تعداد زیادی وجود دارند که به صورت قسطی خرید کرده‌اند. این مشتریان هر کدام تاریخ‌های مختلفی برای پرداخت قسط‌های خود دارند. طبیعتاً یک حسابدار هرچقدر هم که خبره و کاربلد باشد نمی‌تواند بدون کمک تمام آن‌ها را به خاطر بسپارد. سیستم‌های ما از ویژگی برخوردارند که می‌تواند اقساط را به مشتریان یادآوری کرده و در موعدهای مقرر اطلاعات فروش و قسط این افراد را برای آن‌ها ارسال کند.

یادآوری اقساط مشتریان | سپیدار