مقالات حسابداری

مدیریت بهتر با نرم‌ افزار دریافت و پرداخت

نرم‌ افزارهای دریافت و پرداخت | سپیدار

هر نوع شرکتی که داشته باشید در هر صورت به گونه‌ای با وجه نقد در ارتباط هستید. به همین دلیل باید سیستمی وجود داشته باشد که این وجوه را به نحو احسن مدیریت کند. سپیدار سیستم نرم‌ افزار دریافت و پرداخت را برای شما تهیه کرده است که با کمک آن بتوانید بسیاری از فعالیت‌های مالی خود را به راحتی انجام دهید و هرگز نگران از قلم افتادن سندی نباشید. در ادامه با توجه به این سرفصل ما به این نرم‌ افزار به طور کامل خواهیم پرداخت.

نرم‌ افزار دریافت و پرداخت سپیدار سیستم

سپیدار سیستم همیشه به فکر سهولت کار حسابداری به نحوی که هم مدیریت قادر به گزارش‌گیری باشد و هم حسابدار بتواند به درستی ثبت‌ها را انجام دهد بوده است. این امر با توجه به سیستم‌ها و نرم‌ افزارهایی که ما برای شما تهیه کرده‌ایم کاملاً قابل مشاهده بوده است. بیایید سری بزنیم به نرم‌ افزارهای دریافت و پرداخت سپیدار سیستم که معضل مدیریت وجه نقد را برای شما حل کرده‌اند.

گزارشات ارزشمند

حتماً برای شما هم پیش آمده است که وقتی در بهبوهه انجام ثبت‌های حسابداری هستید مدیریت تماس بگیرد و گزارش کاملی از تمام دریافت و پرداخت‌ها از شما طلب کند. این موضوع بسیار شایع بوده و در واقع حق یک مدیر می‌باشد که هر زمان که اراده کند بتواند به دریافت و پرداخت‌های شرکت دسترسی داشته باشد.

یکی از کارهایی که نرم‌ افزارهای دریافت و پرداخت سپیدار سیستم برای شما انجام می‌دهند ارائه گزارشات حسابداری به سریع‌ترین صورت ممکن هست. دیگر لازم نیست دقایق طولانی برای گزارش‌گیری پشت سیستم بنشینید چرا که ما فکر همه را کرده‌ایم. گزارش از مانده حساب‌ها، گردش حساب‌های بانکی و گردش صندوق‌ها به گونه‌ای که همگی به تفکیک ارائه شوند تخصص نرم‌ افزار ما به شمار می‌رود.

دریافت و پرداخت

همانطور که از اسم نرم‌ افزار پیداست دریافت و پرداخت‌ها از جمله دریافت‌های چکی، حواله‌ها، وجوه نقد و دستگاه پوز همگی با استفاده از این نرم‌ افزار قابل اجراست. ممکن هست فروشگاه بزرگی داشته باشید و روزانه با تامین کنندگان فراوانی سر و کله بزنید اما در آخر روز باید تمام دریافت و پرداخت‌ها به این افراد را به علاوه ورودی‌های دستگاه کارتخوان که به حساب آمده‌اند را مرتب کنید و برای روز بعد تحویل دهید.

مسلم است که انجام این کار بدون وجود نرم‌ افزار مالی و حسابداری یکپارچه تقریباً غیر ممکن به نظر می‌رسد. و اما ما دوباره به این قضیه فکر کرده‌ایم و برای شما چاره‌ای اندیشیدیم. این چاره نرم‌ افزار قدرتمند دریافت و پرداخت سپیدار سیستم می‌باشد.

فرایندهای گردش چک

چکی که در ابتدا از مشتری گرفته اید به صندوق حسابدار انتقال پیدا می‌کند. روز بعد، آن را به یکی از تامین کنندگان خرج کرده و روز بعد از آن موعد وصولش می‌رسد. فرض کنیم که چک برگشت می‌خورد و از حالت به حساب خواباندن به دست تامین کننده‌ای که چک را به او پرداخت کرده‌ایم باز می‌گردد. حالا تامین کننده باید آن را به شما بازگرداند و شما نیز چک را به مشتری خود پس دهید. این فرآیند طولانی به نظر می‌رسد؟ آیا امکان اشتباه و خطا در ثبت این اسناد وجود دارد؟ جواب بله هست.

به فرآیندی که این چک از زمان دریافت از مشتری تا زمان برگرداندن آن به همان مشتری طی می‌کند گردش چک می‌گویند. نرم‌ افزارهایی که برای دریافت و پرداخت ساخته می‌شوند این معضلات را می‌دانند و برای حل آن‌ها چاره اندیشیده‌اند. با نرم‌ افزارهای دریافت و پرداخت سپیدار سیستم به راحتی قادر به ردیابی چک خواهید بود. می‌توانید چک را به حساب بخوابانید برگشت آن را به صندوق و سپس به مشتری بزنید و تا زمان نقد شدن آن هر لحظه که اراده کنید از وضعیت آن آگاه باشید.

نرم‌ افزارهای دریافت و پرداخت | سپیدار

کنترل مانده‌های منفی

فرض کنید به اشتباه یک سند بانکی را دوبار به ثبت رسانده‌اید. حالا موجودی بانک شما در سیستم بستانکار شده است و باید میان صدها سندی که در روز گذشته ثبت کرده‌اید تک تک به دنبال سندی که دوبار خورده شده باشید. ماهیت حساب بانکی بدهکار و اگر مانده حالت بستانکار به خود بگیرد اصطلاحاً می‌گوییم که مانده منفی شده است.

مشکلی که پیش می‌آید معمولاً گم شدن این مانده‌ها به شمار می‌رود. شما ۱۰ حساب بانکی فعال دارید و نمی‌توانید هر لحظه تک تک آن‌ها را مغایرت‌گیری کنید. در این هنگام کافیست به بخش مغایرت‌گیری نرم‌ افزار ما بروید و گزینه مغایرت را با یک کلیک فعال کنید. نرم‌ افزار سپیدار به طور طبیعی و اتوماتیک مانده‌های منفی را به شما گزارش می‌دهد و در رفع آن‌ها به شما کمک می‌کند.

چکیده

در مقاله فوق درباره نرم‌ افزار دریافت و پرداخت سپیدار سیستم صحبت کردیم. گفتیم که در چه مواردی این نرم‌ افزار به کمک ما خواهد آمد. چگونه با استفاده از آن می‌توانیم گزارشات ارزشمند بگیریم و دریافت و پرداخت‌های خود را انجام دهیم. همچنین از فرآیند پیچیده گردش چک صحبت کردیم. در ضمن درباره اینکه سیستم‌های ما چگونه به تسهیل این فرآیند کمک می‌کنند سخن گفتیم. به عنوان حرف آخر نیز مانده‌های منفی را بازگو کردیم و روش رفع آن‌ها را به شما آموزش دادیم. ممنون از همراهی گرانبهای شما.