مقالات حسابداری

نرم افزار حسابداری بازرگانی تجربه‌ای متفاوت از حسابداری

نرم‌ افزارهای بازرگانی | سپیدار

شرکت‌های بازرگانی علاوه بر مبادلاتی که با ریال ایران انجام می‌دهند باید با توجه به قیمت‌های روز ارز‌های معتبر قادر به انجام مراودات بین‌المللی باشند. به همین دلیل یک حسابدار باید علاوه بر حساب‌های داخلی، بتواند حساب‌های ارزی را نیز کنترل کند. سپس ثبت‌های خاص آن‌ها را به انجام برساند. نرم افزار حسابداری بازرگانی به روش‌های مختلف توانسته است این معضل را برای شرکت‌های بازرگانی حل کند. همچنین کار حسابداران شرکت‌های بازرگانی را به حد زیادی آسان کند. بیایید تا با هم سری به توضیحات بیش‌تر درباره این نرم افزار بدهیم.

نرم افزار حسابداری بازرگانی چگونه تجربه حسابداری این شرکت‌ها را متفاوت خواهد کرد؟

علاوه بر مراوداتی که به صورت ارزی انجام می‌شوند شرکت‌های بازرگانی باید توجه فراوانی به سفارشاتی که می‌دهند داشته باشند. در ادامه به مزیت‌های نرم افزار حسابداری بازرگانی اشاره خواهیم کرد.

جلوگیری از کمبود موجودی و همچنین خواب کالا در انبارها

در حسابداری بازرگانی اصطلاحی به نام نقطه سفارش وجود دارد که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. نقطه سفارش به مقدار معینی از موجودی انبار گفته می‌شود که وقتی موجودی به این نقطه برسد باید آن کالا دوباره در انبار شارژ شود. در واقع این نقطه علامت هشداری برای انبارداران محسوب می‌شود. در نقطه مقابل نیز اصطلاحی به نام حداکثر موجودی کالا داریم که همانطور که از نامش پیداست ماکسیمم میزانی هست که ما می‌توانیم در انبار داشته باشیم به ما یادآوری می‌کند.

نرم افزارهای حسابداری بازرگانی نقطه سفارش و حداکثر کالا را برای ما تعیین می‌کنند. به همین ترتیب از خواب کالا در انبار و کمبود موجودی جلوگیری می‌کنند.

گزارشات حسابداری

نرخ ارز هر روز در حال تغییر می‌باشد و همیشه نوسان دارد. به همین ترتیب به ازای هر کالایی که شما با ارز تهیه می‌کنید ممکن هست سود یا زیان داشته باشید. در پایان دوره حسابداری، نرم افزار حسابداری بازرگانی شما باید قادر باشد، به ازای هر کالا و به تفکیک گزارشات سود و زیان مرتبط ارائه دهد. این گزارشات به شما کمک می‌کنند که سود و زیان هر کالا را بشناسید. همچنین علاوه بر آن کدام آیتم پرسودترین است برای شما شفاف‌سازی خواهند کرد.

صورتحساب افراد

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که نرم افزار حسابداری بازرگانی برای ما به همراه خواهند داشت این است که هر زمان و مکانی که اراده کنید می‌توانید صورتحساب دقیق مشتریان و تامین کنندگان خود را در دسترس داشته باشید. این امر به شفاف‌سازی روابط شما با مشتریان و افرادی که با آن‌ها مشغول به کار هستید کمک فراوانی می‌کند. البته باعث می‌شود که همیشه ایده کلی و به روزی از حساب‌های شرکت خود داشته باشید.

پرداخت پورسانت به واسطه‌ها

کارشناس ایکس برای شما بازاریابی می‌کند و محصولات شما را در هر دوره که آن‌ها را وارد می‌کنید به فروش می‌رساند. حالا آخر ماه رسیده و کارشناس ایکس از شما طلب پول نقد یا به اصطلاح پورسانت خود می‌کند. طبق توافقاتی که با کارشناس ایکس به عمل رسیده است برای کالای الف ۲۰ درصد سود و کالای ب ۳۰ درصد سود فروش به کارشناس می‌رسد. اما برای محاسبه پورسانت این کارشناسان دیگر نیاز نیست مراحل پیچیده‌ای را سپری کنید. کافیست  هنگامی که کالایی را برای کارشناس ایکس تعریف می‌کنید پورسانت یا درصدی از فروش از آن را که به کارشناس ایکس می‌رسد مشخص کنید. در آخر ماه با چند کلیک و یک گزارش ساده پورسانت‌ها را حساب کرده و در موعد مقرر به کارشناس ایکس پرداخت کنید.

بازرگانی بین‌المللی | سپیدار

ارتباط آنلاین با دستگاه باسکول

ارتباط آنلاین با دستگاه باسکول از دیگر مزایای نرم افزار حسابداری بازرگانی هست. بگذارید این مورد را با آوردن مثال شروع کنیم. کالایی که به انبار شما وارد شده است برای خروج و فروش ابتدا باید باسکول شود. چراکه مقدار دقیق آن شناسایی می‌شود. حال اگر سیستمی که با آن کار می‌کنید به طور آنلاین با دستگاه باسکول در ارتباط باشد، زمان شما به مقدار بسیاری صرفه‌جویی خواهد شد. علاوه بر هدر نرفتن زمان، قادر خواهید بود که به آسان‌ترین روش اطلاعات انبار خود را ثبت کنید و گزارش بگیرید.

خدمات پس از فروش

در نرم افزار حسابداری بازرگانی شما می‌توانید برای کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند سریال تعریف کنید. زمانی که مشتریان برای دریافت این خدمات پس از فروش به شما مراجعه می‌کنند با استفاده از سریالی که پیش‌تر برای کالا تعریف کرده‌اید آن را بیابید. بنابراین خدمات را به نحو احسن به مشتریان خود ارائه دهید.